Утеплення Будинку у Вінниці

Утеплення будинку – це найвідповідальніший, найважливіший і дорогий крок у підвищенні загальної енергоефективності житла. Ми не писатимемо про те, навіщо Вам це потрібно, тому що якщо Ви знайшли наш сайт, то рішення утеплюватися, швидше за все, вже прийнято. У цій статті ми постараємося максимально докладно написати про технологію утеплення «мокрим» способом, щоб Ви не піддалися спокусі утеплитися «Дешево і сердито». Наші невеликі дослідження показали, що клієнти, які вирішили утеплити будинок найчастіше при пошуку інформації, потрапляють на сайти компаній, що пропонують послуги з виконання робіт, а не на сайти виробників теплоізоляційних систем, які власне і займалися розробкою технології утеплення. Так 90% наших клієнтів, яким ми утеплили будинок чи квартиру за системою CERESIT чи KREISEL, ніколи не були на офіційних сайтах цих виробників. Це пояснюється тим, що виробник систем утеплення просуває свій сайт у пошукових системах за ключовими словами, що збігаються з назвами товарів, які вони виробляють, а люди, що бажають утеплитися, в основному шукають інформацію за такими ключовими словами як: утеплення будинку, утеплення і т.д. Користуючись цим, більшість будівельних фірм або приватних бригад полегшують систему утеплення, розроблену виробником, до мінімуму, тим самим зменшуючи собівартість квадратного метра в півтора – двічі. На жаль, від такої «оптимізації» сильно страждає міцність та довговічність утеплення.


Ще одним не маловажним приводом дотримуватися рекомендацій саме виробника є той факт, що у разі виникнення гарантійного випадку, через брак матеріалу, що використовується, компанія проводить експертизу і якщо технологія, прописана в технологічній карті, не була дотримана, то про відшкодування збитків за гарантією можна буде лише мріяти!
Утеплюючи котеджі, ми використовуємо продукцію різних виробників, але в цій статті опишемо технологію утеплення, на прикладі системи скріпленої теплоізоляції (або мокрої системи утеплення) CERESIT.

Як відбувається утеплення будинку у Вінниці

1 етап. Підготовка стін будинку, що утеплюється.

Основа в першу чергу очищається від жирів, плісняви, іржі та висолів. З нього видаляється втратив міцне зчеплення з поверхнею конструкції оздоблювальний шар., а також всі декоративні та інші виступи, що заважають (наприклад модні раніше декоративні елементи кладки цегли). Далі очищаються великі тріщини та вибоїни основи, на які монтуватиметься утеплення, від залишків зруйнованого матеріалу. Також якщо на стінах є великі нерівності, то вони вирівнюються за допомогою штукатурної суміші Ceresit CT 29 або шматочками утеплювача за допомогою суміші Ceresit CT 83.

2 етап. Грунтування стін будинку, що утеплюється.

Грунтування необхідне з двох основних причин:
Знепилювання поверхні. Грунтовка просто змиває всі залишки пилу та інших незакріплених на поверхні основи частинок, чим покращує адгезію клейової суміші до стіни.
Зменшення водопоглинання основи. Це сприятиме швидкому висиханню клейової суміші, на якій кріпиться утеплювач і, таким чином, вийде максимальна міцність.
Ці два етапи дуже важливі, тому що від них безпосередньо залежить міцність фіксації всієї системи на будинку, що утеплюється.

3 етап. Закріплення цокольних профілів.

Цокольні профілі використовуються із шириною, що відповідає товщині плит утеплювача. Профілі кріпляться на відстані 30-40 см нижче за перекриття підвалу до цоколя будівлі. Використовуються дюбелі діаметром 6 мм, які забивають на відстані 35 см один від одного.

Утеплення Будинку у Вінниці

4 етап. Монтаж теплоізоляційних плит

Утеплення Будинку у Вінниці

Клейова суміш Ceresit CT 83 наноситься на пінополістирольні плити одним з наступних способів:

 • а) смуговий використовується, якщо нерівності на поверхні стіни не досягають 10 мм. Клейова суміш наноситься на утеплювач смугами на відстані 2 см від краю по всьому периметру плити, а потім посередині. Щоб не виникли повітряні пробки при наклеюванні, у смугах залишаються розриви.
 • б) Маячковий застосовується, коли поверхня має кривизну до 1,5 див. Клейова суміш наноситься на поверхню утеплювача у вигляді смуг на відстані 2 см від краю по всьому периметру. А потім – у вигляді маячків із розрахунку 5-8 штук на плиту. По периметру лінії повинні мати розриви.
 • в) Суцільний: поверхня має нерівності не більше 0,5 см. Клейова суміш розмазується по всій поверхні утеплювача зубчастим шпателем із зубом 10-10 мм.

Плити утеплювача монтують на стіні знизу нагору, встановлюючи на закріплені раніше цокольні профілі з дотриманням правил прив’язки швів, а саме:

 • Зубчаста перев’язка на кутах;
 • Зміщення швів по горизонталі;
Утеплення Будинку у Вінниці

Слід звернути увагу, що будь-який із рекомендованих виробником способів нанесення веде до досить великої витрати клейової суміші. Тому багато компаній використовують кілька змінений маячковий метод, тобто. на лист утеплювача просто наносять 5-6 маячків, тим самим економлять 50-60% суміші, що клеїть. Міцність та довговічність такого монтажу зменшується пропорційно… Тому, утеплюючи будинок, виконання цього етапу краще обумовити заздалегідь.

5 етап. Шліфування та закріплення плит утеплювача дюбелями.

До шліфування плит потрібно приступати після затвердіння клейової суміші. Для шліфування можна застосовувати металеву терку, якою забираються перепади між площинами теплоізоляційних плит.

Роботи із закріплення теплоізоляційних плит до зовнішніх стін дюбелями виконують таким чином:

 • бурять отвори у стіні під дюбелі;
 • очищають отвори від пилу, що утворюється при бурінні;
 • Встановлюють дюбеля в ці отвори;
 • Забивають розпірний елемент.

Мінімальна глибина отворів несучих стінах повинна бути: бетонних – 50 мм; цегляних – 90 мм; з пористого бетону та пустотілих блоків – 110 мм. Забиваються дюбелі в стики між плитами і центр з розрахунку 6-8шт/м2

Утеплення Будинку у Вінниці

6 етап. Влаштування армованого гідрозахисного шару.

За допомогою сталевого напівтертя зверху вниз, рівномірно наноситься клейова суміш Ceresit CT 85 товщиною близько 2 мм і шириною близько 1,1 м.
Після цього сітка (ми використовуємо сітку Valmiera щільністю 160гр/м2, лугостійку виробництва Латвії) прикладається до розчину, що не застиг, і рівномірно втоплюється. Бажано уникати сильного заглиблення до самої плити, тому що сітка повинна знаходитися між двома шарами клею Ceresit CT 85. Сусідні смуги сітки повинні один одного перекривати на 5-10 см, як це показано на рис.

Утеплення Будинку у Вінниці

Після цього на «свіжу» сітку наноситься другий шар суміші, що клеїть товщиною близько 1-2 мм, так щоб сітка перестала бути помітною. Поверхня розрівнюється сталевою терткою.
Кути дверних та віконних отворів зміцнюють шматочками армуючої сітки розмірами 35-20 см як це показано на рис. 10. Цей шар додають для запобігання появі косих тріщин, які з’являються від початку кута отвору.

Утеплення Будинку у Вінниці

Кути та укоси віконних та дверних отворів будинку, що утеплюється, слід посилити фасадними перфорованими куточками. Найбільш ефективним та зручним є застосуванням куточків, обклеєних у заводських умовах смугами сітки.
Слід звернути вашу увагу на те, що мало хто робить захисний шар, тому що це рекомендує виробник

7 Етап. Грунтування стін будинку, що утеплюється.

На цьому етапі на стіну наноситься, за допомогою пензля, фарба, що грунтує, Ceresit CT 16.

 • підвищує адгезію декоративних покриттів до основи;
 • полегшує нанесення декоративних штукатурок;
 • надає підставі водовідштовхувальні властивості;
 • паропроникна;
 • Екологічно безпечна;

8 Етап. Створення декоративно-захисного шару.

До створення декоративно-захисного шару потрібно приступати не раніше ніж через 6 годин після нанесення ґрунтовки Ceresit CT 16
Для влаштування зовнішнього декоративного шару використовують декоративні штукатурки:

 • Акрилові Ceresit CT 60, Ceresit CT 77, Ceresit CT 64, Ceresit CT 63;
 • Мінеральні Ceresit CT 137, Ceresit CT 35;
 • Силіконові Ceresit CT 75, Ceresit CT 74;
 • Силікатні Ceresit CT 72, Ceresit CT 73;
 • Силікатно-силіконові штукатурки СТ 175, СТ 174.
 • Нанесення на основу.

Суміш декоративної тонкошарової штукатурки наносять на стіни за допомогою терки. Товщина шару, що наноситься, повинна відповідати розміру зерна мінерального заповнювача.

9 Етап. Забарвлення декоративно-захисного шару.

У разі нанесення на стіну мінеральних декоративних штукатурок їхнє фарбування здійснюють фасадними фарбами:

 • Акрилові Ceresit CT 44, Ceresit CT 42
 • Силіконовий Ceresit CT 48;
 • Силікатний Ceresit CT 54;

Перед нанесенням фарб поверхню декоративної штукатурки, при необхідності, ґрунтується Ceresit СТ17.
Подальше фарбування можна проводити тільки після висихання ґрунтовки.
Фарбувати необхідно щонайменше в 2 шари.

10 Етап. Прибирання, вивіз будівельного сміття, залишків матеріалів та обладнання.

Утеплення Будинку Вінниця ціна

Прайс лист на фасадні роботи Вінниця 2024 рік

Утеплення Будинку (з урахуванням матеріалів)Ціна, грн./м2
Пінопласт 50 мм. ( Графит) — 14 кг/м.куб.від 1050 грн.
Пінопласт 100 мм. ( Графит) — 14 кг/м.кубвід 1150 грн.
Пінопласт 50 мм. ПСБ-С ( Гост) – 16 кг/м.куб.від 950 грн.
Пінопласт 100 мм. ПСБ-С ( Гост) – 16 кг/м.куб.від 1100 грн.
Базальтова вата 50мм – 135 кг/м.куб. Фінішне оздоблення “Баранчик”від 1150 грн.
Базальтова вата 100мм – 135 кг/м.куб. Фінішне оздоблення “Баранчик”від 1400 грн.
  
Утеплення Будинку (ціна за роботу)Ціна, грн./м2
Утеплення пінопластом (комплекс)від 450 грн.
Утеплення базальтовою ватою (комплекс)від 550 грн.
Обклеювання стін пінопластом, монтаж дюбель-парасольки (50 мм.)від 250 грн.
Обклеювання стін пінопластом, монтаж дюбель-парасольки (100 мм)від 250 грн.
Утеплення стін мінеральною ватою,монтаж дюбель-парасольки (50 мм)від 320 грн.
Обклеювання стін мінеральною ватою,монтаж дюбель-парасольки (100 мм.)від 350 грн.
Виконання армуючого шару (склосітка, 2 клейових шари)від 200 грн.
Влаштування укосів з мінеральної вативід 400 грн. ( м.пог.)
Влаштування укосів з пінопластувід 350 грн. ( м.пог.)
Декоративна штукатурка (короїд, баранчик)від 140 грн.
Ґрунтування фасадувід 30 грн.
Фарбування фасадувід 120 грн.
Фарбування фасаду структурною фарбоювід 180 грн.
Монтаж відливів (над утепленням)від 250 грн.
Монтаж відливів (вікна, балкони)від30 грн.
Додаткові роботи з Утеплення Будинку у ВінниціЦіна, грн./м.пог.
Монтаж металевого козирка (над утепленням)від 250 грн.
Монтаж відливу на вікнавід 350 грн.
Монтаж утеплювача під кондиціонеромвід 700 грн. за шт.
Мийка віконвід 150 грн.
Виїзд замірника, консультації, складання кошторисуВінниця — безкоштовно
За Вінницею— 8 грн/км

ЦІНИ НА ЗОВНІШНІ ШТУКАТУРНІ РОБОТИ У ВІННИЦІ 2024 р.

Види робітЦіна, грн./м2
Нанесення декоративної штукатурки короїдіввід 150 грн.
Нанесення декоративної штукатурки баранчиківвід 150 грн.
Нанесення декоративної штукатурки американкавід 130 грн.
Нанесення декоративної штукатурки кам’яна крихта (мозаїчна)від 180 грн.
Нанесення декоративної штукатурки шубавід 100 грн.
Нанесення декоративної штукатурки травертинвід 250 грн.
Нанесення декоративної штукатурки арт-бетонвід 300 грн.
Нанесення декоративної штукатурки марморіновід 250 грн.
Найменування робітЦіна, грн./м2
Забарвлення стін по декоративній штукатурцівід 120 грн.
Демонтаж шпаклівки зі стінвід 80 грн.
Влаштування декоративної штукатурки по укосахвід 150 грн.
Фарбування укосіввід 120 грн.
Відновлювальне шпаклювання (окремими місцями)від 150 грн.
Штукатурка вибіркова (менше 3 м ²)від 250 грн.

ЦІНИ НА РЕМОНТ ТА РЕСТАВРАЦІЮ ФАСАДУ У ВІННИЦІ 2024 р.

Види ремонтних робіт:Ціна, грн.Ед.изм.
Усунення зовнішнього затіканнявід 3500Ед.
Демонтаж аварійного фасадувід 250 грн.м2
Демонтаж аварійної плиткивід 200 грн.м2
Демонтаж штукатурки, що відшаруваласявід 100 грн.м2
Очищення фарби, що облупиласявід 80 грн.м2
Ремонт тріщин на фасадівід 250 грн.м/пог.
Ремонт укосіввід 500 грн.м/пог.
Демонтаж відливіввід 60 грн.м/пог.
Демонтаж водостічних труб, системвід 100 грн.м/пог.
Шпаклювання в (1 шар)від 140 грн.м2
Шпатлювання в (2 шари) зі скловолоконною сіткоювід 220 грн.м2.
Відновлення штукатурки ( окремими місцями )від 250 грн.м2
Ґрунтування фасадувід 30 грн.м2
Піскоструминне очищення фасадувід 150 грн.м2
Гідрострумене очищення фасадувід 100 грн.м2
Ремонт вентильованих фасадівдоговорнаям2
Виїзд замірника, консультації, складання кошторисубезкоштовно

ВАРТІСТЬ РОБОТ З ПРИСТРОЮ МОКРОГО ФАСАДУ У ВІННИЦІ 2024 р.

Вартість робіт із влаштування мокрого фасаду БудинкуЦіна, грн./м2
Утеплення за технологією «Мокрий фасад» без утеплювача (вартість робіт з матеріалом)від 400 грн
Утеплення за технологією «Мокрий фасад» (вартість робіт з матеріалом)від 750 грн
Приклеювання утеплювача на дебюляхвід 250 грн
Нанесення армуючої сітки та шпаклюваннявід 180 грн
Нанесення фінішної декоративної штукатуркивід 140 грн
Забарвлення стін фасаду будівлі з декоративної штукатурки (2-3 шари)від 90 грн
Штукатурка складних форм поверхонь стін фасаду будівлі (напівкруглих, еліпсних та ін.)від 450 грн
Утеплення віконних та дверних укосіввід 300 грн ( м.пог.)
Армування дверних та віконних укосіввід 300 грн ( м.пог.)
Забарвлення поверхонь дверних та віконних укосів, отворіввід 150 грн ( м.пог.)
Монтаж відливів на вікнавід 250 грн ( м.пог.)
Виїзд замірника, консультації, складання кошторисубезкоштовно

ЦІНИ НА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЮ ФАСАДІВ У ВІННИЦІ 2024 р.

Теплоізоляція фасадів Будинку (з урахуванням матеріалів)Ціна, грн./м2
Пінопласт 50 мм. (Графит) — 14 кг/м.куб.від 820 грн.
Пінопласт 100 мм. (Графит) — 14 кг/м.кубвід 870 грн.
Пінопласт 50 мм. ПСБ-С (Гост) – 16 кг/м.куб.від 750 грн.
Пінопласт 100 мм. ПСБ-С (Гост) – 16 кг/м.куб.від 800 грн.
Базальтова вата 50мм. – 135 кг/м.куб. Фінішне оздоблення “Короїд”від 950 грн.
Базальтова вата 100мм. – 135 кг/м.куб. Фінішне оздоблення “Короїд”від 1200 грн.
  
  
Теплоізоляція фасадів Будинку (ціна за роботу)Ціна, грн./м2
Утеплення пінопластом (комплекс)від 400 грн.
Утеплення базальтовою ватою (комплекс)від 500 грн.
Обклеювання стін пінопластом, монтаж дюбель-парасольки (50 мм.)від 250 грн.
Обклеювання стін пінопластом, монтаж дюбель-парасольки (100 мм)від 250 грн.
Обклеювання стін базальтовою ватою, монтаж дюбель-парасольки (50 мм)від 320 грн.
Обклеювання стін базальтовою ватою, монтаж дюбель-парасольки (100 мм.)від 350 грн.
Обклеювання фундаменту екструдованим пінополістироломвід 200 грн.
Гідроізоляція фундаментувід 120 грн. ( м.пог.)
Виконання армуючого шару (склосітка, 2 клейових шари)від 180 грн.
Влаштування укосів з мінеральної вативід 350 грн. ( м.пог.)
Влаштування укосів з пінопластувід 300 грн. ( м.пог.)
Декоративна штукатурка (короїд, баранчик)від 150 грн.
Ґрунтування фасадувід 30 грн.
Фарбування фасадувід 90 грн.
Фарбування фасаду структурною фарбоювід 140 грн.
Фарбування віконних рамвід 150 грн. ( м.пог.)
Монтаж відливіввід 250 грн. ( м.пог.)
Монтаж водостічних труб, системвід 250 грн. ( м.пог.)
Оренда будівельних риштувань (до 4 м. висоти 30 днів безкоштовно)від 3000 грн.
Монтаж, демонтаж будівельних риштуваньвід 50 грн.
Вивіз будсміттявід 1000 грн.
Доставка матеріалувід 1000 грн.
Виїзд замірника, консультації, складання кошторисубезкоштовно

ЦІНИ НА ФАРБУВАННЯ ФАСАДУ У ВІННИЦІ 2024 р.

Фарбування фасаду Будинку (без урахування матеріалів)Ціна грн, м2
Фарбування фасаду (2 шари)від 120 грн.
Фарбування фасаду в 2 кольори (2 шари)від 160 грн.
Фарбування фасаду (2 шари) з частковим ремонтомвід 300 грн.
Фарбування фасаду структурною фарбоювід 150 грн
Фарбування укосіввід 120 грн. (м/пог.)
Фарбування віконних рамвід 250 грн. (м/пог.)
Демонтаж штукатурки, що відшаруваласявід 100 грн.
Очищення фарби, що облупиласявід 80 грн.
Піскоструминне очищення фасадувід 120 грн.
Ґрунтовка стінвід 30 грн.
Виїзд замірника, консультації, складання кошторисуВінниця — безкоштовно
За Вінницею— 8 грн/км

ЦІНИ НА ГЕРМЕТИЗАЦІЮ МІЖПАНЕЛЬНИХ ШВІВ У ВІІНІЦІ 2024 р.

Герметизація міжпанельних швів Будинку (з урахуванням матеріалів)Ціна, грн. м/пог.
Герметизація міжпанельних швів – до 50 м.п
Матеріал: Бутил – каучукова мастика
від 250 грн.
Герметизація міжпанельних швів (з розкриттям) – до 50 м.п
Матеріал: Бутил – каучукова мастика
від 300 грн.
Герметизація міжпанельних швів – від 50 м.п
Матеріал: Бутил – каучукова мастика
від 220 грн.
Герметизація міжпанельних швів (з розкриттям) – від 50 м.п
Матеріал: Бутил – каучукова мастика
від 270 грн.
Герметизація міжпанельних швів “Теплий шов” – до 50 м.п
Матеріал:
1) Піна монтажна
2) Утеплювач Вілатерм
3) Бутил – каучукова мастика
від 350 грн.
Герметизація міжпанельних швів “Теплий шов” – до 50 м.п
Матеріал:
1) Піна монтажна
2) Утеплювач Вілатерм
3) Бутил – каучукова мастика
від 320 грн.

ЦІНИ НА МИЙКУ ВІКОН І ФАСАДІВ У ВІННИЦІ 2024 р.

Назва послугиЦіна грн, м2
Мийка віконвід 60 грн.
Миття вікон після будівельних робітвід 80 грн.
Миття балконних панорамних віконвід 80 грн.
Миття скляних фасадіввід 40 грн.
Миття вітринвід 60 грн.
Гідрострумене очищення фасаду (висота до 4 м.)від 100 грн.
Піскоструминне очищення фасаду (висота від 4 м.)від 180 грн.
Виїзд замірника, консультації, складання кошторисубезкоштовно